بهشت ایران تویسرکان پایتخت گردو ، خبرها ، انتقادات ، پیشنهادات ، خبرها و تصاویر صعود کوهنوردان شهرمان به قله های ایران

مراسم بزرگداشت سالگرددکترمفتح وروز حوزه ودانشگاه سالن فردوسی با حضور دکترنهاوندی
نویسنده : محمد هادی حسنوند - ساعت ۱۱:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٩/٢٥

              دکنر نهاوندیان در حال سخنرانی سالن فردوسی     View Full Size Image    

       

شورای اداری درشهرستان تویسرکان 
   دکتر مفتح در سالن فردوسی                    View Full Size Image                          

گرامیداشت سالگردشهادت دکتر مفتح روزحوزه و دانشگاه در ساعت 11 در سالن فردوسی آغاز گردید و سپس امام جمعه محترم شهرمان ضمن خیر مقدم به حاضرین خصوصا جناب آقای دکتر نهاوندیان به بیان مطالبی از شخصیت بزرگ دکتر مفتح پرداختند و سپس نماینده محترم ضمن خیر مقدم به حاضرین و تشکر از حضور معاون رئیس جمهور به مسائل و مشکلات شهرمان خصوصا اشتغال مطالب بیان فرمودندو  نیازهای شهرمان را به سمع حاضرین رساندند.

سپس دکتر نهاوندیان معاون رئیس جمهور طی سخنانی فرمودند:

هفته گذشته بنابه تصمیم شورای انقلاب فرهنگی به عنوان روز ملی مبارزه باخشونت وافراط گری نام نهادندوهمانطورکه درسخنرانی رئیس جمهو ر محترم در سخنرانی سازمان ملل متحد که قانونی تصویب شودکه جهان با خشونت و افراط گری مبارزه کندو تصویب اجمالی کردید بعد از یکسال با زبانه کشیده شدن درگیرها د ر اکثر نقاط دنیا خصوصا داعش در مقابل با پیشنهاد ایران سر تعظیم فرود آوردن و فهمیدندکه راه ایران درست است.

 وروز 25 آذر ‌ماه را به عنوان روز مبارزه با خشونت وافراط گری نامیدند. مفتح  ، مطهری و...شهید خشونت وافراط گری شد ند.

و بنا به سخن علی ع ریشه خشونت جهل است ک بایدهمه با هم حوزه ، دانشگاه دست به دست هم دهیم همچنان که مجمع علمی تشکیل دادندوزیر نظر آن کتاب نوشته شد در مقابله با خرافه پرستی و نام کتاب خرافه ونیرنگ نوشته شد.

مفتح در دانشگاه شجاعانه علم و دین را با زبان دانشگاهی می گفتندومقابله باتعصب جاهلانه را عنوان می کردند.و دکتر نهاوندیان برای مبارزه با خشونت وافراط گری علم کافی نیست حلم هم بردباری، قدرت تحمل نظر مخالف ،افکاردیگران ،حتی حرف نادرست، لذا بایستی قدرت تحمل را بالا بردجامعه جای تندخویی نیست .

علی ع متواضع وصبور بود سخن درشت نمی گفت .پس اگر می خواهیم ریشه خشونت وبا افراط گری مبارزه کنیم بایستی علم وحلم را در حوزه ، دانشگاه یاد گیریم ودراین مسیر حرکت کنیم.

لذا خانواده ، مدرسه ، دانشگاه ، حوزه ، و همه در این مسیر حرکت  تا مقابله با خشونت و افراط گری به نحواحسن انجام گیرد.

وبه خانواده ها توصیه نمودند که مواظب فرزندان باشند که موبایل وبازی های رایانهای باعث نشودکه رابط های عاطفی از بین برود.با فرزندان خود به گفتگوبنشینید . 

و درسخنرانی ها مودب سخن بگوییم و ادب واخلاق را رعایت نمایم .

 
View Full Size ImageView Full Size Image

آیا خیابان حافظ غربی یک طرفه شده است تا پارکینگ تریلی ها بشود؟ 

 

 

نمیدانم با چه دلیل کارشناسی خیابان حافظ غربی تویسرکان به طور 24ساعته یک طرفه گردید. اما میدانم که یک طرفه شدن خیابان حافظ غربی مشکلات جدی برای همشهریان و بخصوص ساکنین خیابان حافظ غربی ،شهرک قائم، شهرک وحیدیه، بلوار بهشت زهرا و ساکنین روستای آرتیمان ایجاد کرده است.بطوریکه اهالی این مناطق مجبور هستند برای رفت وآمد شهر را دور بزنند حتی اگر ساعت 12شب باشد که هیچ خودرویی در خیابان رفت و آمد نمی کند. علاوه براین ها خیابان حافظ غربی به پارکینگ ده ها تریلی ، کامیون و کامیونت تبدیل شده است. که روشن و خاموش کردن این ماشین های سنگین نیز مشکلات جدی برای مردم و رفت و آمد ساکنین بوجود آورده است. 

برای مردم و رفت و آمد ساکنین بوجود آورده است.

 

حال این سوالات پیش می آید که:

1-اگر یک طرفه شدن این خیابان برای کاهش ترافیک چهارراه حافظ انجام شده است بهتر نبود خیابان حافظ شرقی را از ابتدای خیابان فردوسی به سمت چهار راه حافظ یک طرفه میکردند که مسیری کوتاه تر است و چندین راه جایگزین ،نزدیک تر دارد؟

2-آیا بهتر نبود برای خیابان حافظ غربی ساعت یک طرفه شدن تعریف می شد؟ تا حداقل شب ها و ساعات میانی بعد از ظهر مردم مجبور نباشند مسافت بیشتری را طی کنند و در مصرف سوخت و زمان صرفه جویی گردد.ودر سالی که اقتصاد مقاومتی مطرح شده است از سوی مدیران شهری و شهرستانی در عمل حرکت به سوی اقتصاد مقاومتی دیده می شد؟

3- آیا نمی شود از ترمینال واقع در جاده کرمانشاه برای پارکینگ و ترمینال تریلی و ماشین های سنگین استفاده می شد تا شهر از فضای بیشترو خلوت تر بهره می برد؟

4-یکی از مشکلات چهار راه حافظ و ترافیک آن ایستگاه تاکسی شهرک قائم است .آیا بهتر نیست با انتقال این ایستگاه تاکسی به ابتدای خیابان فاطمیه گره ترافیکی چهار راه حافط را بیشتر باز کرد؟

ودر پایان با کمال تاسف از آن روزی که این خیابان یک طرفه شده است شاهد حوادث رانندگی بسیاری هستیم که علت آن سرعت بیش از حد خودرو ها و تبدیل این خیابان به پیست سرعت است. که با نبود سرعت گیر و نظارت جولانگاه اتومبیل های تندرو شده است.

امید است شورای ترافیک شهرستان برای رفاه اهالی محترم شهرستان تویسرکان اقدامات لازم را انجام داده و همانطور که مشکل ترافیکی خیابان شهید باهنر را حل نموده که جا دارد از همه کسانی که در حل معضل خیابان شهید باهنر تلاش و کوشش نموده اند تشکر و قدردانی می گردد و از خداوند برای همگان سلامتی وموفقیت درانجام امور خواهانیم.

 

در تصاویر ماهواره یی کوهستان های روستای کهنوش می توان صدمات جبران ناپذیر معدنچیان به باغها و محیط زیست را مشاهده کرد.

به گزارش رودآور به نقل از وبلاگ کهنوش، برداشت سنگ های سطح زمین به بهانه معدن نه تنها باعث نابودی طبیعت صخره یی این روستا شده است، بلکه ورود معدنچیان به طمع برداشت سنگ باعث نابودی زمینهای کشاورزی و باغها شده است. در این تصاویر می توان مشاهده کرد که معدنکاران در حال برداشت سنگ از حاشیه و داخل باغها و زمین ها کشاورزش بوده اند.
حالا باید از وزیر صنایع و معادن پرسید،
-از کی تا به حال برداشت سنگ از سطح زمین و نابودی باغ ها و کشاورزی و محیط زیست اسمش شده معدن داری؟
-چه کسی قرار است این صدمات جبران ناپذیر به روستای کهنوش را جبران کند؟
-چگونه است که نزدیک 20 سال است از کوهستان های این روستا سنگ می برند و می گویند سودش به مردم می رسد اما هنوز روستای کهنوش خیابان اصلی اش آسفالت نشده؟
و........

عکس از وبلاگ کهنوش( برای بزرگ دیدن تصاویر بر روی آن ها کلیک نمایید.)

19056202757596910352.jpg     47740473502143167342.jpg

 78441959687530090534.jpg    80541837354876696232.jpg    

 01914855539370828475.jpg    54749985196917696740.jpg  

 04429516576483675368.jpg    56487275231383368128.jpg

   55768611310595684037.jpg   99987761904034618471.jpg  

به نقل از سایت خبری رودآور شهرستان تویسرکان:
 
فرمانده انتظامی شهرستان تویسرکان از سرقت 128 میلیون ریال وجه نقد از پست بانک روستای لامیان این شهرستان و دستگیری سارقان آن کمتر از هشت ساعت خبر داد.

 سرهنگ قاسم قربانی در گفت و گو با خبرنگار رودآور گفت: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر به صدا درآمدن آژیر خطر پست بانک روستای لامیان، بلافاصله عوامل پاسگاه انتظامی ولاشجرد در محل حاضر شدند و پس از تأیید خبر بررسی و دستگیری سارقان در دستور کار عملیاتی کارآگاهان پلیس قرار گرفت.

وی اظهار کرد: عوامل پاسگاه انتظامی ولاشجرد با تشکیل اکیپ تخصصی پلیس آگاهی، اطلاعات و عملیات در محل حاضر شدند و در بررسی ها مشخص شد  سه سارق با سر و صورت پوشیده وارد ساختمان پست بانک شده و اقدام به پاشیدن اسپری و ضرب و شتم مسئول وقت پست بانک کرده و با سرقت مبلغ 128 میلیون ریال وجه نقد از داخل گاوصندوق از محل سرقت با یک دستگاه خودرو پراید از محل متواری می شوند.

فرمانده انتظامی شهرستان تویسرکان افزود: پس از انجام تحقیقات پلیسی در راستای شناسایی و دستگیری سارقان مشخص شد از سه نفر سارق دو نفر از اهالی همان روستا و ساکن کرج بودند.

قربانی تصریح کرد: پس از شناسایی سارقان دو نفر از آنان در یک عملیات ضربتی دستگیر  و نفر سوم متواری شد که تلاش ها برای دستگیری وی همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه سارقان به ارتکاب سرقت  خود معترف شدند و اقرار کردند، عنوان کرد: در این باره پرونده سرقت تشکیل و متهمان برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی اعزام شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان تویسرکان تأکید کرد: با وجود آنکه گشتی ها و و ارتقاء عملیاتی پلیس و گشت های نامحسوس شهرستان تویسرکان افزایش یافته و این شهرستان محل امنی برای سارقان نیست، اما ضرورت دارد مردم نیز توصیه های پیشگیرانه و هشدار های پلیسی را جدی بگیرند. 

به عنوان یک شهروند تویسرکانی من لم یشکرالمخلوق لم یشکرالخالق. 

از فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان تویسرکان و پرسنل نهایت تشکر و قدردانی را می نماییم واز خداوند متعال برای جنابعالی و همکارانتان سلامتی و موفقیت خواهانیم.

 

 
روز چهارشتبه 19/9/93 همایش یکروزه شعر عاشوراییان استان همدان به میزبانی شهرستان تویسرکان در ساعت 10 صبح درسالن فردوسی باحضور جمعی از شعرای استان با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط آقای عربی
آغاز گردیدوپس از خیر مقدم توسط برادر زین العابدینی و سخنرانی مدیر کل محترم ارشاد استان ، اشعاری در وصف عاشورا توسط شعرای شهرهای استان خوانده شد و در پایان به تعدادی   ازشعرا لوح تقدیر داده شد.
شعری خواندنی از شاعر تویسرکانی در وصف حضرت رقیه(س)
شعر خواندنی ذیل را شاعر جوان تویسرکانی؛ اعظم سوری در وصف مصیبت های وارده بر حضرت رقیه(س) در این همایش سروده است.

بابای من عروسک زیبای من  بخند

فرصت کم است جای تماشای من بخند

بابا سوال دارم و تنها فقط تویی تو 

 پاسخ تمام  چراهای من بخند

این رد پای بوسه ی  سنگ است بر لبت 

چون درد زخم های کف پای من بخند

من قول میدهم که  نگویم که تشنه ام

گریه مکن به خشکی لب های من بخند

من ساحل کویر لبم گُر گرفته است

آتش نزن به خیمه ی لب های من بخند

بابا بیان دوباره مثل همان بازی قشنگ 

من میشوم  عروسک و تو جای من بخند

من می شوم  عروسک و تو شانه می کنی

غصه نخور که سوخته موهای من بخند

بازی تمام می شود و من میان خواب می بینمت

ٰ ستار ه ی شب های من بخند

بازی تمام می شود و من  کنار تو 

دستم میان دست تو بابای من بخند   

در پایان از همه ی عزیزانی که در برگزاری این همایش فعالیت داشته اند تشکر و قدردانی می گرددو از خداوند متعال برایشان سلامتی و موفقیت خواهانیم


comment نظرات ()