آشنایی با یکی از رسم های زیبای تویسرکانی ها در ایام عید نوروز‎/تصاویر

 
شیرین هایی همچون بادامی ، نخودی ، پا درازی ، برنجی ، شکری و باقلوا   جمله شیرین های خانگی تویسرکانی ها در ایام نوروز است، به همین دلیل از یک ماه قبل از عید بوی درست کردن شیرینی در کوچه پس کوچه های شهر به مشام می رسد.
 

 

به گزارش خبرنگار رودآور؛ ز کوی یار می آید نسیم  باد نوروزی --- از این باد ار مدد می خواهی چراغ دل بر افروزی ----به صحرا رو که از دامن غبار غم بیفشانی -----به گلزار آی کز بلبل  غزل گفتن بیاموزی 
یکی از رسم های تویسرکانی در ایام نوروز این است که خانواده های تویسرکانی علاقه مندند پذیرایی از میهمانان نوروزی با شیرینی خانگی (خودمانی) انجام دهند.

 شیرین هایی همچون بادامی ، نخودی ، پا درازی ، برنجی ، شکری  و باقلو ا از جمله شیرین های خانگی تویسرکانی ها در ایام نوروز است، به همین دلیل از یک ماه قبل از عید بوی درست کردن شیرینی در کوچه پس کوچه های شهر به مشام می رسد.

 مادر بزرگ و با کمک عروس و دخترهایش خود بساط شیرینی را فراهم و به شکل ها و انواع مختلف تهیه می کنند و در فر می گزارند.

باید گفت شیرینی های پخته شده به به چه طعمی دارد./ محمد هادی حسنوند؛ خبرنگار افتخاری رودآور

 

 
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
+ نوشته شده توسط محمد هادی حسنوند در یکشنبه بیست و چهارم اسفند ۱۳۹۳ و ساعت 8:8 | نظر بدهید
 

 

 

  Vi></></></></></></></></></></></></></></></>

 

 

V> 

> 

></></></></></></></></></></></></></></></></></></></></></></></></></></></></></></></></></></></></></></>

+ نوشته شده توسط محمد هادی حسنوند در جمعه بیست و دوم اسفند ۱۳۹۳ و ساعت 16:50 | نظر بدهید
فرمانده انتظامی شهرستان تویسرکان خبر داد:
کشف 4500 گرم تریاک در شهرستان تویسرکان
فرمانده انتظامی شهرستان تویسرکان از کشف 4500 گرم مواد مخدر از نوع تریاک در این شهرستان خبر داد.

«سرهنگ قاسم قربانی» در گفت و گو با خبرنگار رودآور، گفت: صبح امروز مأمورین اداره مبارزه با مواد مخدر این شهرستان مقدار چهار هزار و 500گرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف کردند.

وی اظهار کرد: برابر اطلاعات و اخبار واصله و یکسری کار اطلاعاتی پلیسی دو نفر از سوداگران مواد مخدر که به صورت گسترده در سطح شهرستان فعالیت در توزیع مواد مخدر داشتند شناسایی و دستگیری آنان در دستور کار پلیس مواد مخدر قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان تویسرکان افزود: به منظور کشف دقیق محل جاساز مواد مخدر و محل اختفای آن، سوداگران مرگ به مدت یک ماه توسط پلیس مواد مخدر به صورت نامحسوس تحت تعقیب بودند.

قربانی تصریح کرد: پس از شناسایی محل اختفاء مواد مخدر که قاچاقچیان به منظور گمراه کردن پلیس آن را در منزل اقوام خود در روستای فریازان پنهان کرده بودند، با هوشیاری پرسنل مواد مخدر این شهرستان کشف و ضبط شد.

وی عنوان کرد: ضمن کشف چهار هزار و 500 گرم تریاک، مبلغ 10 میلیون و چهل هزار تومان وجه نقد نیز که از فروش مواد مخدر به دست متهم اصلی پرونده رسیده بود، کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان تویسرکان با بیان اینکه در این باره یک دستگاه ترازوی توزین مواد مخدر نیز کشف و ضبط شد، ابراز کرد: درباره کشف مواد مخدر و بقیه ملزومات آن، پرونده مورد نظر تشکیل و در حال حاضر متهمان در بازجویی تکمیلی قرار دارند.

+ نوشته شده توسط محمد هادی حسنوند در چهارشنبه بیستم اسفند
/ 2 نظر / 87 بازدید
filtershekans

سلام دوست عزيز وبلاگ خوبي داري مطمئنم موفق بشي اگر کريو خاستي ميتوني به وبلاگم سر بزني بهت مجاني ميدم

filtershekans

سلام دوست عزيز وبلاگ خوبي داري مطمئنم موفق بشي اگر کريو خاستي ميتوني به وبلاگم سر بزني بهت مجاني ميدم