شهری که 25 سال زیر آب بود +عکس

 
 
یک دریاچه کوچک در نزدیکی این شهر کوچک بود که 25 سال پیش طغیان کرد و آب تمام این منطقه را گرفت و شهر به طور کامل زیر آب دفن شد و به تازگی پس از این همه مدت از زیر آب در آمده است.
به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، شهر " Epecuen" یکی از جالب ترین نقاطی است که روی زمین وجود دارد. این شهر در ساحل جنوب غربی از بونس آیرس واقع شده است و نزدیک به 5 هزار نفر در آن زندگی می کردند تا اینکه 25 سال پیش حادثه ای در آن رخ داد.

یک دریاچه کوچک در نزدیکی این شهر کوچک بود که 25 سال پیش طغیان کرد و آب تمام این منطقه را گرفت و شهر به طور کامل زیر آب دفن شد و به تازگی پس از این همه مدت از زیر آب در آمده است.


این شهر کوچک در سال 1920 تشکیل شد و بهترین نقطه توریستی آن نیز دریاچه نمکش بود که گفته می شود در آن زمان 10 برابر بیشتر از اقیانوس در آن نمک بوده است و سالانه 20 هزار نفر توریست جذب می کرد.

اما در سال 1985 بود که آن حادثه رخ داد و بر اثر طغیان دریاچه و بارش های سنگینی این شهر به طور کل به زیر آب رفت. گفته می شود که این شهر زیر 10 متر نمک مدفون شده بوده است و روی آن آب قرار گرفته بود.

در طی سال ها این منطقه مرور آبش را از دست داد تا اینکه بالاخره به طور کامل از زیر آب به بیرون آمد. چهره شهر حالا شبیه به یک منطقه آخرالزمانی شده است که تنها در فیلم ها دیده می شود. 
+ نوشته شده توسط محمد هادی حسنوند در شنبه بیستم دی 1393 و ساعت 21:25 | نظر بدهید

ایثار واز خودگذشتگِی :

درقرآن مجید آمده است آنها دیگران را برخود مقدم می دارندهرچند خودشان نیازمند باشند.

علی( ع) می فرماید: ایثار برترین، عبادت وبزرگترین سروری است.

روزی علی ع گرسنه از منزل بیرون آمد تا چیزی تهیه کند دیناری قرض کرد تا غذایی بخرد در راه به مقداد برخورد کرد فرمود در این وقت گرم چرا از خانه خارج شدی ؟

مقداد گفت اهل و عیالم گرسنه اند علی ع گریست و دینار قرضی را به مقداد داد آنگاه خودش به مسجد رفت وتا پاسی از شب در آنجا ماند .بعد از نماز مغرب رسول خدا فرمود ای علی برای افطار خانه شما بیایم فرمود آری بفرمایید .

هم خویش را بیگانه کن هم خانه را ویرانه کن       وآنگه بیا با عاشقان هم خانه شو هم خانه شو

باید که جمله جان شوی تا لایق جانان شوی           گر سوی مستان می روی مستانه شو مستانه شو

 

+ نوشته شده توسط محمد هادی حسنوند در شنبه بیستم دی 1393 و ساعت 20:44 | نظر بدهید
 

 

</></></></></></>

اعضای گروه از راست به چپ: حاج ایرج سلیمی - حاج محسن امینی فر - حاج علی اکبری - مصطفی ایلخانی -حاج احمد صابونی - حاج محمد هادی حسنوند - حاج محسن ایلخانی - حاج هادی نجمی

+ نوشته شده توسط محمد هادی حسنوند در جمعه نوزدهم دی 1393 و ساعت 16:35 | نظر بدهید
 

 

 غار افشار ازراست به چپ : حاج هاشم خرسند - حاج محسن ایلخانی - حاج هادی نجمی

+ نوشته شده توسط محمد هادی حسنوند در جمعه نوزدهم دی 1393 و ساعت 16:27 | نظر بدهید

 

+ نوشته شده توسط محمد هادی حسنوند در جمعه نوزدهم دی 1393 و ساعت 16:24 | نظر بدهید

 

+ نوشته شده توسط محمد هادی حسنوند در جمعه نوزدهم دی 1393 و ساعت 16:18 | نظر بدهید
 

 

</></>

 غار افشار : از راست به چپ : حاج علی اکبری -  حاج ایرج سلیمی  -  حاج محمد هادی حسنوند

+ نوشته شده توسط محمد هادی حسنوند در جمعه نوزدهم دی 1393 و ساعت 16:12 | نظر بدهید
</></>

سر قلعه در مسیر کوه افشار - مکانی که در قدیم دامداران در آنجا سکونت داشتند .

+ نوشته شده توسط محمد هادی حسنوند در جمعه نوزدهم دی 1393 و ساعت 16:7 | نظر بدهید
</></></></></></>

سد بند خانه سنگی در مسیر صعود به کوه افشار که در روزجمعه 19/10/93 یخ می زند و هرروز قطر یخ آن بیشتر شده تا آنجا که روی آن می شود سرسره کرد .

+ نوشته شده توسط محمد هادی حسنوند در جمعه نوزدهم دی 1393 و ساعت 16:4 | نظر بدهید
دهه فجر امسال رخ می‌دهد
اجرای 100 برنامه متنوع فرهنگی و دینی در مساجد تویسرکان

رئیس تبلیغات اسلامی تویسرکان از برگزاری 100 برنامه متنوع فرهنگی، اجتماعی و قرآنی در دهه فجر امسال در مساجد و هیئت‌های مذهبی تویسرکان خبر داد.

خبرگزاری فارس: اجرای 100 برنامه متنوع فرهنگی و دینی در مساجد تویسرکان
  •  
     

 

حجت‌الاسلام علی کاروند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تویسرکان، از برگزاری 100 برنامه فرهنگی، اجتماعی و قرآنی در دهه فجر امسال در مساجد و هیئت‌های مذهبی شهر و روستای تویسرکان خبر داد و تشکیل حلقه‌های خاطره‌گویی، برگزاری محفل انس با قرآن و برپایی جشن انقلاب را برخی از این برنامه‌ها خواند.

وی با اشاره به اینکه 80 روحانی مبلغ در دهه فجر در مساجد و هیئت‌های مذهبی شهر و روستای تویسرکان اعزام می‌شوند، بیان کرد: میزبانان روحانیون مبلغ در مراسم گرامیداشت پیروزی انقلاب تجلیل خواهند شد.

رئیس تبلیغات اسلامی تویسرکان با اشاره به برگزاری جشنواره قرآنی ویژه خانواده‌های فعال قرآنی، اجرای دوازدهمین جشنواره کودک و نوجوان را از برنامه‌های ایام مبارک فجر دانست.

وی با اشاره به سرکشی از خانواده شهدا و ایثارگران و برپایی جشن‌های پیروزی انقلاب در مساجد و هیئت‌های مذهبی سطح شهرستان در دهه فجر گفت: شب 22 بهمن ماه نماز شکر در مساجد تویسرکان برپا می‌شود.

*برگزاری سومین انتخابات کانون مداحان در تویسرکان

حجت‌الاسلام کاروند در ادامه از برگزاری سومین دوره انتخابات کانون مداحان با شرکت 60 مداح خواهر و برادر خبر داد و گفت: از 16 نفر کاندید، پنج نفر اصلی و دو نفر علی‌البدل برای شورای کانون مداحان تویسرکان انتخاب شدند.

وی با اشاره به اینکه اعضای سومین دوره کانون مداحان و شاعران آیینی برای چهار سال انتخاب می‌شوند، ساماندهی و تعیین ضوابط مداحی و نظارت بر عملکرد تخصصی و شأن مداحان و شعرای آیینی را از اهداف تدوین شده این کانون خواند.

رئیس تبلیغات اسلامی تویسرکان التزام عملی به ولایت فقیه، رعایت شئونات اسلامی و اخلاقی، حسن شهرت، داشتن حداقل مدرک دیپلم، سکونت کامل در شهر انتخابی، داشتن حداقل 24 و حداکثر 60 سال سن، داشتن توانایی جسمی و عضویت کانون مداحان و شعرای آئینی را برخی از شرایط داوطلبان این انتخابات برشمرد.

+ نوشته شده توسط محمد هادی حسنوند در سه شنبه شانزدهم دی 1393 و ساعت 10:28 | نظر بدهید
 
/ 1 نظر / 50 بازدید
مهشيد

سلام وبلاگ شما را ديدم قالب ومطالب قشنگي داشت براي افزايش بازديد وبلاگت مي توني به آدرس زير ثبتش کني تا منم بتونم هر روز بهت سر بزنم محلي که وبلاگتو ثبت مي کني بزرگترين دايرکتوري وبلاگ نويسان است و فوق العاده پر بازديد.