چرا وضعیت کنکور درسال 93 مطلوب نبوده است ؟

 

 

جناب آقای موسوی فرماندار محترم شهرمان در شورای اداری آموزش وپرورش از وضعیت نامطلوب پزیرفته شدگان کنکور در تویسرکان ابراز نارضایتی نمود :

اینجانب به عنوان دبیربازنشسته که ۳۰ سال خدمت به آموزش و پرورش نموده ام برای اینکه سالهای دیگر به این مسئله دچار نشویم چند نکنته را بیان می نمایم :

۱)هر سال جوی در مدارس وجوددارد که فقط چند نفر در علوم پایه در مدارس نمونه وغیر دولتی تدریس کنند و از نیروهای جوان کمتر استفاده می شود .

۲)آیا زیر میزی در آموزش و پرورش را شنیداه اید این معلمان با وعده مدیران به مبلغ حق التریس تعیین شده اکتفا نکرده و مبلغ بیشتری برای تدریس به آنها می پردازند.

۳)این معلمان هفته ای ۵۰ الی ۸۰ ساعت تدریس دارند و خدا می داند معلمی که بخواهد دین خودرا ادا کند اگر ۲۴ ساعت و ظیفه خودرا انجام دهد کافی است تا دانش آموز بهره کافی رابرده و این چنیین شاهد افت کنکور نباشیم .

۴) اغلب این دبیران در مدارس تدریس می کنندکه دانش آموزان دراین مدارس تعدادی از آنها از لحاظ علمی از دبیران بالاتر هستند.

۵) استفاده ازاین دبیران سرآمد در مدارس دولتی دیگر شاهد این مسائل نخواهیم شد .

۶) استفاده از بازنشستگانی که چندین شغل در جامعه دارند و به هیچ کدام نمی رسند و لغو این گونه تدریسها کمک شایانی به جامعه تعلیم وتربیت نموده است .

۷) از بازنشستگانی استفاده شود که شغلی دیگر ندارند تا با آرامش خاطر به تدریس بپردازند و به این افت کنکور پایان داده شود و وگر نه همان آشو همان کاسه .

۸)نیروهای جوان در آموزش وپروشی هستند که حتی سواد وتدریس آنها در حد عالی است و استفاده اینها در مدارس نمونه دولتی این تلسم چندین ساله را شکستن  تا در آینده شاهد این افت نباشیم .

۹) استفاده از دبیران سرآمد در مدارس دیگر تا قشر ضعیف دانش آموز که چشم به آسمان دوخته و غصه می خورد که چرا از دبیران سرآمد به مدرسه ما نمی آید استفاده شود .

۱۰) بعد ببینیم دبیر نای تدریس بیشتر از ۲۴ الی ۳۰ ساعت را دارد .

۱۱)جو را درمدرسه ایجادن نکنیم که ابتدای سال دانش آموز بگوییدفلان دبیر را می خواهیم .زیرا همین دبیران اوایل تدریس چننین بودند .

۱۲) چند تا ازدبیران تدریس آنها در تخصص نیست و تخصص دیگر دارند .

+ نوشته شده توسط محمد هادی حسنوند در دوشنبه بیست و هشتم مهر 1393 و ساعت 7:33 | نظر بدهید
/ 0 نظر / 6 بازدید